Izjava Luke Ivaniča

Skozi celoten teden smo se samo in izključno pogovarjali in pripravljali na derbi z ekipo NK Turnišče, ki je prav tako kot naša ekipa, NK Polana, nujno potrebovala zmago. Derbi se je začel odvijati v našo korist. Takoj smo prevzeli pobudo nad igro, kar se nam je obrestovalo že v 4. minuti po uspešni izvedeni enajstmetrovki. V nadaljevanju smo ob naši preveč sproščeni igri bili v 26. minuti kaznovani z zadetkom nasprotnika. Polčas se je končal z neodločenim rezultatom, 1:1 V slačilnici nas je trener še enkrat opomnil o pomembnosti zmage.

Trenerjeve besede so v vsakem posamezniku predramile zavest in željo po zmagi. Tekmo smo vzeli še bolj resno in odgovorno do nas samih, predvsem pa do navijačev, ki so nas vsakokrat, tako tudi v tem derbiju z glasnim navijanjem opomnili, da nam stojijo ob strani. Z njihovim potrpežljivim vzpodbujanjem in našo borbenostjo nam je uspelo v 62. minuti ekipo popeljati do zasluženega vodstva. Rezultat se do konca ni spremenil. S to zmago lahko gremo sproščeno v Mursko Soboto, kjer nas čaka favorizirana ekipe Mure. Pričakujem, da se bomo enakovredno postavili ob bok gostiteljem in jim z borbenostjo poizkušali odvzeti točke.